Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rusko - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Rusko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Rusko.

Vánoce v Rusku se slaví dvakrát

Vánoce v Rusku se slaví dvakrát

Štědrý den je v Rusku obyčejným pracovním dnem. V této zemi se Vánoce slaví dvěma způsoby. Buďto se slaví pravoslavné vánoce, které připadají na 6. a 7. ledna, nebo se slaví vánoce postaru na Nový rok.

celý článek

 

Kropotkinskaja – moskevská čtvrt umělců s chrámem Krista Spasitele

Kropotkinskaja – moskevská čtvrt umělců s chrámem Krista Spasitele

Když se v Moskvě někoho zeptáte, co je to Kropotkinskaja, většina lidí vám poví, že kde o stanici moskevského metra a dále to nerozebírají. Vy se však touto strohou odpovědí nenechejte odradit, protože byste přišli o celou řadu zajímavých památek.

celý článek

 

ZOH v Soči - sportovní klání ve stínu palem

ZOH v Soči - sportovní klání ve stínu palem

Tak se Rusko konečně dočkalo! Právě začínající XXII. Zimní olympijské hry v Soči jsou úplně prvními zimními hrami na území Ruské federace a Rusové jsou na ně patřičně hrdí. Co nám tyto ZOH přinesou? Doufejme, že si z nich budeme pamatovat především úspěchy našich sportovců a ne jen trapasy v podobě společných toalet či několikrát zhasnuté olympijské pochodně.

celý článek

 

Sankt Petěrburg - město plné památek

Sankt Petěrburg - město plné památek

Sankt Petěrburg je jedno z nejkouzelnějších a nejúchvatnějších měst na světě. Díky jeho kráse je často nazýván Benátkami severu, severní Palmirou nebo městem Bílých nocí. Město bylo založeno roku 1703 ruským carem Petrem I. Velikým, který osobně dohlížel na jeho stavbu a také město pojmenoval po svém patronu.

celý článek

 

Moskevská divadla

Moskevská divadla

V Moskvě najdete kolem čtyřiceti profesionálních a nespočet amatérských divadel. Takže pokud v metropoli dostanete chuť obohatit svůj kulturní život návštěvou divadelního představení, budete mít rozhodně z čeho vybírat.

celý článek

 

Moskevský cirkus

Moskevský cirkus

Jedním z oblíbených způsobů trávení volného času jsou v Rusku návštěvy cirkusů. Pro Rusy je to tradiční forma zábavy, která patří k jejich kultuře stejně tak jako Mrazík, vodka nebo matrjošky.

celý článek

 

Dějiny Moskvy - vzestupy a pády

Dějiny Moskvy - vzestupy a pády

Moskva je jakožto největší a hlavní město Ruska od pradávna považována za centrum celé země a to nejen kvůli své velikosti a umístění, ale také díky dlouholeté a velmi bohaté historii. Sami Rusové jí často s hrdostí familiérně přezdívají „matička Moskva“ nebo také „Třetí Řím“.

celý článek

 

Chamovniki

Chamovniki

Poněkud izolovaně od rušných ulic centra Moskvy se rozkládá městská část s názvem Chamovniki. Do světového povědomí se dostala v roce 1980, kdy se ve zdejším sportovním areálu Lužniky konaly olympijské hry.

celý článek

 

Kreml – neodmyslitelný symbol Ruska

Kreml – neodmyslitelný symbol Ruska

Jednou z nejvýznamnějších moskevských památek je bezesporu Kreml - stavba, která se stala nejdůležitějším místem ruské moci, centrem Moskvy a zároveň i celého rozlehlého Ruska. Pro svou jedinečnost je dnes Kreml zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Rudé náměstí - za nejslavnější mumií světa

Rudé náměstí - za nejslavnější mumií světa

Nechvalně proslulé moskevské Rudé náměstí, neboli Krasnaja ploščaď přiléhající ke Kremlu je jedním z dalších symbolů ruské metropole. Je nejvýznamnějším náměstím v Moskvě a v roce 1991 bylo zapsáno na Seznam památek světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Transsibiřská magistrála – cesta časem

Transsibiřská magistrála – cesta časem

Transsibiřská magistrála je označení, při kterém se vám jistě vybaví rozlehlé travnaté stepi a nekonečné pláně severu, lesy nebo vesničky střídající se s rezavějícími pozůstatky sovětského průmyslu. To vše můžete pozorovat během cesty po nejdelší železniční trati na světě.

celý článek

 

Kamčatka - vzhůru za dobrodružstvím!

Kamčatka - vzhůru za dobrodružstvím!

Přírodní skvost dálného ruského východu zažívá turistický boom! Na Kamčatku se vypravují lovci, rybáři, turisté a dobrodruzi z celého světa a vracejí se nadšení. Poloostrov ledu a ohně, jak je často nazýván, odkrývá svou drsnou a přitom panensky krásnou tvář.

celý článek

 
1 2
 
 

Kontextová reklama.

  • PETROHRAD - Benátky severu

    Krasavice na Něvě, italská architektura a francouzský šarm. Nezapomenutelný Petrohrad poznáte s CK AGL travel při 5 denním poznávacím zájezdu. Navštívíte i Petrodvorce. V ceně jsou zahrnuty vstupy.
 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko